Okolí Chaty Zdeňka

Chata Zdeňka nabízí koupání v přehradě Horní Bečva na jehož břehu se nachází. V okolí chaty se nachází mnoho sjezdovek a běžeckých tratí. Dále se v okolí chaty nachází kilometrů ciklostezek. Každou sobotu hraje živá hudba v hotelu Cherry, kde je možnost grilování, masáží a možnost navštívit finskou saunu nebo solnou jeskyni. V neposlední řadě je možnost navštívit Valašské muzeum v přírodě, které se nachází v Rožnově pod Radhoštěm.

Blízké lyžařské areály

V blízkém okolí chaty Zdeňka se nachází 4 lyžařské vleky.
SKI AREÁL RALIŠKA (www.raliska.cz)
LYŽAŘSKÝ AREÁL SOLISKO HORNÍ BEČVA (www.skiarealsolisko.cz)
LYŽAŘSKÝ AREÁL KUBIŠKA HORNÍ BEČVA
SKI AREÁL U SACHOVY STUDÁNKY. (www.skisachovka.cz)

Mezi další lyžařské střediska v okolí patří: Mečová, Pod Soláněm, Soláň - Bzové, Soláň - Karolínka, Kociánka, Velké Karlovice - Machůzky, Velké Karlovice - Bambucha, Soláň sedlo a vrchol, Synot - Kyčerka, Razul.

Cyklotrasy v okolí

Cyklostezka úsek Horní Bečva - Valašské Meziříčí v délce 30,8 km. Start 545 m n. m., cíl 291 m n. m., převýšení -254 m, úhrnné stoupání 229 m, úhrnné klesání -483 m. Cyklostezka se dále napojuje na další trasy na Velké Karlovice a na Tovačov. Především na příjemnou jízdu pestrou krajinou po bezpečné komunikaci. Velká část cykostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy zatím musíte absolvovat po silnicich. I tady se však připravují projekty, které zajistí, že od pramenů Vsetínské a Rožnovské Bečvy až po soutok Bečvy s řekou Moravou budete moci projet bez obav, po skutečné cyklostezce.

Valašské muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě je moravský skanzen nacházející se v Rožnově pod Radhoštěm. Jedná se o druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě (po Polabském národopisném muzeu v Přerově nad Labem). V roce 1925 jej založili bratři Alois a Bohumír Jaroňkové. Po celý rok v muzeu probíhají akce inspirované folklorem, lidovými zvyky a tradičními řemesly. Areál je využíván i pro další kulturní akce. Dřevěné městečko je nejstarší částí muzea, pro veřejnost bylo otevřeno v roce 1925. Byly do něj přeneseny domy z rožnovského náměstí. Fojtství je kopií stavby z Velkých Karlovic. Dřevěný kostelík sv. Anny je kopií vyhořelého kostela z Větřkovic, ale byl osazen věží z Tiché. Byl postaven v období 2. světové války a vysvěcen v roce 1945.

Pustevny

Pustevny (1018) jsou nejvýznamnější a nejnavštěvovanější horské středisko Beskyd a jsou významnou křižovatkou turistických tras. Díky lanové dráze jsou optimálním místem pro další výlety na Radhošť, Kněhyni a samozřejmě k soše pohanského boha Radegasta. Pustevny jsou velmi atraktivním místem pro výlety za každého počasí. Na osadu nedaleko mytické hory Radhošť se dá přijít pěšky, vyvézt se lanovkou, přijet na běžkách a když sleze sníh, můžeme přijet i na kole.


REZERVACE

KONTAKT

Jaroslav Mézl

E-mail:
jarda.mezl@seznam.cz
Tel.: 777 170 100

Monika Mézlová

E-mail:
moncamezlova@seznam.cz
Tel.: 739 432 437